Poppi-kisailta kokosi lapset Alahärmän urheilukentälle

POP Pankki järjesti viime viikon torstaina yleisurheilukilpailut Alahärmän Kisan kanssa. Ohessa tulokset:

T4 ja nuoremmat 40 m: 1. Mindy Hautala 9.61, 2. Suvi Mantere 10.61, 3. Tytti Rintala 10.87, 4. Eerika Knuuttila 11.10, 5. Ilona Hautanen 11.17, 6. Ellen Mäki 11.24, 7. Oona Luhtala 11.60, 8. Silvia Loukasmäki 11.61, 9. Minni Hurrila 11.73, 10. Siiri Salmi 12.14, 11. Kerttu Mäkiluoma 12.61, 12. Lotta Paavola 12.88, 13. Jannika Haapasaari 13.56, 14. Oona Hautala 13.80, 15. Joanna Luoma 13.98, 16. Venla Vakkuri 14.80, 17. Maia Heikkilä 16.41, 18. Seela Nukala 16.70, 19. Miina Autio 18.42, 20. Lumi Ylipelkonen 18.48, 21. Olivia Niemi 20.15, 22. Eerika Elgbacka 20.97, 23. Paju Heikkilä 23.18, 24. Ellanoora Ruotsala 23.22, 25. Sanni Hurrila 29.10, 26. Veera Broo 34.00, 27. Aldine Hirsimäki 34.75, 28. Laura Kankaanpää 35.01, 29. Charlotta Ekola 40.10, 30. Elsi Lehtinen 43.90, 31. Iida Pukkila.

P4 ja nuoremmat 40 m: 1. Eino Autio 10.51, 2. Jimi Vainionpää 10.70, 3. Lauri Koivusalo 11.19, 4. Eemeli Lehtinen 11.22, 5. Eero Lemmetti 11.40, Niko Salomäki 11.40, 6. Roni Mäki 12.13, 7. Severi Huhtala 12.51, 8. Jussi Elgbacka 13.05, 9. Elias Kärkkäinen 13.11, 10. Viljo Rintala 13.20, 11. Pyry Näsi 13.32, 12. Luka Heikkilä 13.90, 13. Mikael Hautala 14.47, 14. Eetu Hautala 15.19, 15. Niklas Lammi 15.41, 16. Severi Keskinen 17.31, 17. Eeli Erkinheimo 19.60, 18. Jesse Niemi 22.02, 19. Atte Rajala 24.20, 20. Riku Perämäki 32.60, 21. Lassi Hirsimäki.

T5 40 m: 1. Miona Hautamäki 8.62, 2. Karla Annala 9.08, 3. Amalia Korkiakangas 9.26, 4. Isella Perttula 9.30, 5. Emma Huhtala 9.58, 6. Ella Huhtala 9.75, 7. Saimi Koivisto 10.27, 8. Livi Lahti 10.29, 9. Siiri Heikkilä 10.50, 10. Josanna Haapasaari 10.62, 11. Linnea Rajala 11.68.

P5 40 m 1. Tiitus Hurrila 8.89, 2. Roni Hanhila 9.12, 3. Niklas Kettula 9.33, 4. Oliver Mäkinen 9.49, Julius Hautanen 9.49, 5. Rasmus Rajakallio 9.73, 6. Taavi Oljakka 9.77, 7. Jimi Joensuu 10.28, 8. Kaapo Malmi 10.36, 9. Martti Keskinen 11.00, 10. Joona Leskelä 11.13, 11. Eeli Heikkilä 16.77, 12. Elmeri Puska.

T6 40 m: 1. Laura Takala 7.73, 2. Nenna Alaranta 8.89, 3. Linnea Hirsimäki 8.96, 4. Venla Hernesniemi 10.02, 5. Juulia Luoma 10.10, 6. Janina Talvitie 10.11, 7. Eleonora Ekola 10.69, 8. Helmi Huhtaluhta 10.91, 9. Siru Keskinen 12.13.

P6 40 m: 1. Aatu Hautala 7.90, 2. Julius Pukkila 8.18, 3. Samuel Kuja-Panula 8.21, 4. Eino Hokkanen 10.26.

T7 60 m: 1. Nelli Rajakallio 10.49, 2. Eevi Hurtamo 11.02, 3. Veera Salokangas 11.44, 4. Milla Löytynoja 11.70, 5. Milja Kalijärvi 11.90, 6. Enni-Kaisa Kettula 12.28, 7. Rebekka Knuuttila 12.78, 8. Henna-Riikka Keisala 13.59.

7 60 m: 1. Dani Hautamäki 11.09, 2. Akseli Autio 11.57, 3. Iiro Oljakka 11.69, 4. Eetu Leskelä 11.85, 5. Alex Sainio 12.25, 6. Petrus Hurrila 12.30, 7. Mikko Ylihärsilä 12.65, 8. Aku Nukala 13.07.

T8 60 m: 1. Anni-Sofia Rajakallio 10.25, 2. Lumi Lahti 10.30, 3. Nelli Tala 11.26, 4. Mila Rannanjärvi 11.50, 5. Maija Holkkola 11.88, 6. Janna Talvitie 11.98, 7. Elina Rajala 12.09, 8. Oona Vesiluoma 12.59, 9. Sinna Alaranta 13.34, 10. Amalie Hirsimäki 13.73.

P8 60 m: 1. Eino Huhtaluhta 9.75, 2. Luka Koivula 10.06, 3. Valtteri Pukkila 10.99, 4. Oskari Broo 11.25, 5. Santtu Ikola 11.49, 6. Jymy Perttula 11.59, 7. Teemu Kuja-Panula 12.65, 8. Elias Loukasmäki 12.71.

T9 60 m: 1. Ella Hautala 11.08, 2. Saimi Luoma 11.24, 3. Janna Alaranta 11.43, 4. Tuulia Autio 11.80, 5. Jenny Rantala 12.13, 6. Nina Känsäkangas 13.16, 7. Kiia Syynimaa 14.10.

P9 60 m: 1. Otto Oljakka 10.33, 2. Nicolas Hautamäki 10.78, 3. Kaapo Broo 10.84, 4. Konsta Hernesniemi 11.38, 5. Atte Poltto 12.02, 6. Lenni Harju 12.45, 7. Rasmus Hurrila 13.10, 8. Miro Savea 14.00.

T10 100 m: 1. Adanna Perttula 17.42, 2. Neea Niemi 18.46, 3. Neea Pukkila 18.87.

P10 100 m: 1. Juho Huhtaluhta 15.95, 2. Ville Ikola 16.22, 3. Lauri Koivula 16.48.

T11-12 100 m: 1. Jenni Kalijärvi 15.86, 2. Helmi Lahti 16.31.

P11-12 100 m: 1. Ami Kalijärvi 16.50, 2. Manu Ylihärsilä 16.97.

T7 ja nuoremmat pallonheitto: 1. Eevi Hurtamo 14.64, 2. Nelli Rajakallio 12.78, 3. Henna-Riikka Keisala 9.82, 4. Emma Mäkelä 8.82, 5. Enni-Kaisa Kettula 7.93, 6. Rebekka Knuuttila 7.32, 7. Miona Hautamäki 6.59, 8. Helmi Huhtaluhta 5.66, 9. Veera Salokangas 5.21, 10. Milja Kalijärvi 4.78, 11. Isella Perttula 4.42, 12. Eleonora Ekola 4.23, 13. Nenna Alaranta 3.91, 14. Siru Keskinen 2.96, 15. Mette Rannanjärvi 2,22.

P7 ja nuoremmat pallonheitto: 1. Iiro Oljakka 19.40, 2. Mikko Ylihärsilä 16.91, 3. Akseli Autio 16.86, 4. Alex Sainio 14.98, 5. Dani Hautamäki 14.01, 6. Eetu Leskelä 13.98, 7. Aku Nukala 13.46, 8. Aatu Hautala 13.27, 9. Petrus Hurrila 12.35, 10. Tiitus Hurrila 8.56, 11. Niklas Kettula 8.23, 12. Rasmus Rajakallio 5.17, 13. Roni Mäki 3.87, 14. Martti Keskinen 3.59, 15. Pyry Näsi 3.47, 16. Severi Keskinen 1.42.

T8 pituus: 1. Anni-Sofia Rajakallio 314, 2. Nelli Rajakallio 296, 3. Lumi Lahti 288, 4. Nelli Tala 266, 5. Mila Rannanjärvi 261, 6. Maija Holkkola 258, 7. Enni-Kaisa Kettula 216, 8. Emma Mäkelä 216, 9. Oona Vesiluoma 210, 10. Ada Paalanen 205, 11. Sinna Alaranta 198, 12. Amalie Hirsimäki.

P8 pituus: 1. Eino Huhtaluhta 350, 2. Luka Koivula 300, 3. Oskari Broo 289, 4. Jymy Perttula 252, 5. Alex Sainio 245, Teemu Kuja-Panula 245, 6. Dani Hautamäki 233, 7. Santtu Ikola 229, 8. Venni Malmi 190.

T9 pituus: 1. Saimi Luoma 308, 2. Ella Hautala 297, 3. Janna Alaranta 275, 4. Tuulia Autio 264, 5. Jenny Rantala 242, 6. Nina Känsäkangas 230, 7. Kiia Syynimaa 211.

P9 pituus: 1. Otto Oljakka 343, 2. Nicolas Hautamäki 323, 3. Kaapo Broo 321, 4. Konsta Hernesniemi 289, 5. Elmeri Tyni 253, 6. Lenni Harju 238, 7. Rasmus Hurrila 233, 8. Atte Poltto 224.

T10 kuula: 1. Seena Annala 4.98, 2. Adanna Perttula 4.79.

P10 kuula: 1. Juho Huhtaluhta 6.09, 2. Ville Ikola 5.15, 3. Elmeri Tyni 3.05.

T11-12 kuula: 1. Jenni Kalijärvi 8.93, 2. Charlotte Hautamäki 4.93, 3. Emmi Tyni 4.90, 4. Helmi Lahti 4.20.

P11-12 kuula: 1. Perttu Korkiakangas 7.04, 2. Manu Ylihärsilä 5.37, 3. Ami Kalijärvi 4.78.

>>>>>>> Stashed changes