Kortesjärven yhtenäiskoulun oppilaat kilpailivat yleisurheilulajeissa 11.9. – katso, löytyykö tuloslistasta tuttuja

600m 1.-2. lk pojat: 1) Veeti Aromäki 2.48, 2) Emil Tenev 2.56, 3) Eero Lindholm 3.00, 4) Nicolas Sobrie 3.15, 5) Niku Palojärvi 3.18, 6) Juho Lindholm 3.21, 7) Juho Toppari 3.22, 8) Eetu Mannermaa 3.24, 9) Emilio Lindeman 3.29, 10) Benjamin Sobrie 3.30, 11) Kaapo Kalliokoski 3.30, 12) Sebastian Sobrie 3.45, 13) Jimi Kunnari 4.25

600m 1.-2. lk tytöt: 1) Pauliina Viita-aho 2.43, 2) Friida Rantala 2.45, 3) Peppi Karila 2.63, 4) Riia Mäenpää 3.20, 5) Sanni Kalliokoski 3.49, 6) Minttu Erkinheimo 4.16, 7) Annika Nevamäki 5.20, 8) Ella Hakala 5.45

600m 3.-4. lk pojat: 1) Kenor Kaiv 2.23, 2) Esko Rantala 2.24, 3) Lenni Puntola 2.31, 4) Leevi Luoma 2.35, 5) Oskari Lindholm 2.36, 6) Viljami Koski 2.39, 7) Aatu Lindholm 2.50, 8) Elmeri Asuinmaa 2.51, 9) Arttu Tyynismaa 2.59, 10) Joni Koskinen 3.05, 11) Kosti Kari 3.10, 12) Joona Salo 3.29

600m 3.-4. lk tytöt: 1) Milja Kalijärvi 2.23, 2) Roosa Pitkäjärvi 2.24, 3) Kerttu Palomäki 2.40, 4) Minja Porkholm 3.09, 5) Kerttu Korpi 3.28

600m 5.-6. lk pojat: 1) Onni Puntola 2.12, 2) Viktor Tenev 2.17, 3) Kusti Palomäki 2.43, 4) Luka Laine 3.01, 5) Väinö Viita-aho 3.02, 6) Veeti Koskinen 3.52, 7) Veeti Lammi 3.58

600m 5.-6. lk tytöt: 1) Venla Suomela 2.15, 2) Iina Luoma 2.30, 3) Enni Lindholm 2.32, 4) Aino Aatsinki 2.35

60m 5.-6. lk pojat loppukilpailu: 1) Viktor Tenev 9.64, 2) Onni Puntola 10.19, 3) Kusti Palomäki 10.57, 4) Väinö Viita-aho 10.74, 5) Veeti Lammi 11.60, 6) Luka Laine 11.65 Erä 1: 1) Onni Puntola 9.10, 2) Veeti Lammi 11.07, 3) Kusti Palomäki 11.15, 4) Luka Laine 11.74, 5) Väinö Teppo 13.41

Erä 2: 1) Viktor Tenev 9.97, 2) Väinö Viita-aho 10.40, 3) Veeti Koskinen 12.69, 4) Elias Pahkajärvi 13.74, 5) Elias Kontiainen 13.78

60m 5.-6. lk tytöt: loppukilpailu: 1) Venla Suomela 9.24, 2) Sofia Pitkäjärvi 9.45, 3) Iina Luoma 10.10, 4) Jenna Taivainen 10.13, 5) Anni Tyynismaa 10.15, 6) Jenni Paalanen 10.89 Erä 1: 1) Jenna Taivainen 9.79, 2) Anni Tyynismaa 9.87, 3) Miina Isokangas 10.25, 4) Aino Aatsinki 11.08

Erä 2: 1) Sofia Pitkäjärvi 9.33, 2) Jenni Paalanen 10.15, 3) Moona Autio 10.17, 4) Veera Hautanen 11.07 Erä 3: 1) Venla Suomela 9.36, 2) Iina Luoma 9.83, 3) Enni Lindholm 10.64

40m 1.-2. lk tytöt loppukilpailu: 1) Peppi Karila 7.63, 2) Pauliina Viita-aho 7.64, 3) Iina Koivisto 8.33, 4) Friida Rantala 8.34, 5) Ronja Ritala 8.93, 6) Amanda Tyynismaa 8.96

ERÄ 1: 1) Pauliina Viita-aho 7.67, 2) Ronja Ritala 8.23, 3) Amanda Tyynismaa 8.24, 4) Venla Ylikoski 8.56, 5) Ella Hakala 10.21 ERÄ 2: 1) Friida Rantala 7.93, 2) Iina Koivisto 8.18, 3) Riia Mäenpää 8.48, 4) Sanni Kalliokoski 8.64, 5) Annika Nevamäki 8.97 ERÄ 3: 1) Peppi Karila 7.94, 2) Minttu Erkinheimo 9.02, 3) Irina Mäenpää 9.99, 4) Oona Ojavainio 10.12

40m 1.-2. lk pojat loppukilpailu: 1) Veeti Aromäki 7.37, 2) Aatu Mattila 7.53, 3) Konsta Luoma 7.78, 4) Iikka Pitkäjärvi 7.80, 5) Emil Tenev 8.07, 6) Niku Palojärvi 8.17, 7) Juho Lindholm 8.20 ERÄ 1: 1) Iikka Pitkäjärvi 7.99, 1) Emil Tenev 7.99, 3) Juho Toppari 8.03, 4) Benjamin Sobrie 9.92 ERÄ 2: 1) Veeti Aromäki 7.33, 2) Konsta Luoma 7.58, 3) Niku Palojärvi 7.93, 4) Antton Rantala 8.97, 5) Kasper Porkholm 9.41, 6) Sebastian Sobrie 10.93 ERÄ 3: 1) Juho Lindholm 7.95, 2) Eero Taivainen 8.09, 3) Nicolas Sobrie 9.18, 4) Peetu Aromäki 9.28, 5) Eetu Mannermaa 9.29 ERÄ 4: 1) Aatu Mattila 7.61, 2) Jimi Kunnari 8.00, 3) Eero Lindholm 8.13, 4) Erno Kontiainen 8.15, 5) Kaapo Kalliokoski 9.20, 6) Emilio Lindeman 10.06

60m 3.-4. lk tytöt loppukilpailu: 1) Milja Kalijärvi 10.30, 2) Veera Pitkäjärvi 10.55, 3) Kiia Kunnari 11.33, 4) Miisa Asuintupa 11.38, 5) Minja Porkholm 11.84, 6) Eveliina Hölsömäki 12.09 ERÄ 1: 1) Veera Pitkäjärvi 10.69, 2) Miisa Asuintupa 10.91, 3) Minja Porkholm 11.31, 4) Saara Autio 11.92, 5) Alisa Salo 13.10 ERÄ 2: 1) Kiia Kunnari 11.60, 2) Kerttu Palomäki 11.96, 3) Iida Kielinen 12.50, 4) Aada Hautala 13.76 ERÄ 3: 1) Milja Kalijärvi 10.97, 2) Eveliina Hölsömäki 11.15, 3) Kerttu Korpi 11.81, 4) Justiina Teppo 12.46, 5) Sanni Isokangas 12.82

60m 3.-4. lk pojat loppukilpailu: 1) Kenor Kaiv 9.93, 2) Lauri Korkeamäki 10.49, 3) Leevi Luoma 10.53, 4) Arttu Hämäläinen 10.59, 5) Arttu Tyynismaa 10.74, 6) Miro Mäenpää 10,76 ERÄ 1: 1) Leevi Luoma 10.66, 2) Miro Mäenpää 10.67, 3) Arttu Tyynismaa 10.69, 4) Joona Salo 11.59, 5) Niko Koskinen 12.49 ERÄ 2: 1) Oskari Lindholm 11.42, 2) Roope Mannermaa 12.01, 3) Kosti Kari 12.41 ERÄ 3: 1) Lauri Korkeamäki 10.83, 2) Lenni Puntola 11.23, 3) Viljami Koski 11.43, 4) Aatu Lindholm 12.30 ERÄ 4: 1) Kenor Kaiv 10.30, 2) Arttu Hämäläinen 11.10, 3) Elmeri Asuinmaa 11.47, 4) Joni Koskinen 11.49

Keihäs 5.-6.lk pojat: 1) Luka Laine 20.22, 2) Väinö Viita-aho 17.30, 3) Onni Lindholm 15.46, 4) Viktor Tenev 14.10, 5) Kusti Palomäki 12.90, 6) Arttu Särkijärvi 12.40, 7) Jonne Hakala 11.80, 8) Veeti Lammi 10.75, 9) Veeti Koskinen 8.94, 10) Vihtori Autio 7.98, 11) Elias Kontiainen 5.98.

Keihäs 5.-6.lk tytöt: 1) Sofia Pitkäjärvi 13.73, 2) Venla Suomela 13.36, 3) Iina Luoma 12.17, 4) Veera Hautanen 11.65, 5) Anni Tyynismaa 9.98, 6) Enni Lindholm 9.98, 7) Laura-Liisa Kaiv 9.60, 8) Ketlin Muuga 9.52.

Korkeus 5.-6.lk pojat: 1) Onni Puntola 110, 2) Kusti Palomäki 105, 3) Viktor Tenev 105, 4) Väinö Viita-aho 105, 5) Luka Laine 95, 6) Veeti Lammi 95, 7) Jonne Hakala 90, 8) Veeti Koskinen 85, 9) Elias Kontiainen 80.

Korkeus 5.-6.lk tytöt: 1) Enni Lindholm 110, 2)Laura-Liisa Kaiv 100, 3) Anni Tyynismaa 95, 4) Veera Hautanen 90, 5) Iina Luoma 90.

Pallonheitto 1.-2. lk pojat: 1) Eero Lindholm 15.30, 2) Emil Tenev 14.93, 3) Eero Taivainen 14.26, 4) Veeti Aromäki 14.13, 5) Antton Rantala 13.73, 6) Peetu Aromäki 13.47, 7) Konsta Luoma 12.68, 8) Jimi Kunnari 12.55, 9) Iikka Pitkäjärvi 12.01, (11.26), 10) Niku Palojärvi 12.01, (6.90), 11) Juho Lindholm 11.96, 12) Kaapo Kalliokoski 11.34, 13) Erno Kontiainen 11.29, 14) Sebastian Sobrie 10.26, 15) Nicolas Sobrie 10.20, 16) Benjamin Sobrie 10.12, 17) Kasper Porkholm 9.12, 18) Eetu Mannermaa 7.63, 19) Emilio Lindeman 6.92.

Pallonheitto 1.-2. lk tytöt: 1) Pauliina Viita-aho 12.12, 2) Amanda Tyynismaa 11.93, 3) Peppi Karila 10.90, 4) Sanni Kalliokoski 10.41, 5) Minttu Erkinheimo 10.08, 6) Irina Mäenpää 9.71, 7) Iina Koivisto 9.61, 8) Ella Hakala 9.17, 9) Ronja Ritala 8.03, 10) Friida Rantala 7.86, 11) Riia Mäenpää 7.61, 12) Oona Ojavainio 7.07, 13) Annika Nevamäki 6.86, 14) Venla Ylikoski 6.70.

Kuula 3.-4.lk pojat: 1) Eero Asuinmaa 6.72, 2) Miro Mäenpää 6.46, 3) Kosti Kari 5.85, 4) Aatu Lindholm 5.17, 5) Oskari Lindholm 5.07, 6) Arttu Tyynismaa 5.04, 7) Leevi Luoma 4.94, 8) Esko Rantala 4.86, 9) Viljami Koski 4.71, 10) Elmeri Asuinmaa 4.45, 11) Roope Mannermaa 4.02, 12) Niko Koskinen 3,81, 13) Joni Koskinen 3.73.

Kuula 3.-4. lk tytöt: 1) Kiia Kunnari 4.84, 2) Susanne Palojärvi 4.76, 3) Kerttu Korpi 4.34, 4) Miisa Asuintupa 4.25, 5) Kerttu Palomäki 4.09, 6) Iiris Paasonen 3.94, 7) Aava Rantala 3.88, 8) Alisa Salo 3.80, (3.43), 9) Milja Kalijärvi 3.80, (3.39), 10) Justiina Teppo 3.66, 11) Veera Pitkäjärvi 3.33, 12) Sanni Isokangas 3.07, 13) Eveliina Hölsömäki 2.92, 14) Aada Hautala 2.53.

Kuula 5.-6. lk pojat: 1) Viktor Tenev 7.02, 2) Onni Lindholm 6.30, 3) Arttu Särkijärvi 5.68, 4) Luka Laine 5.54, 5) Väinö Viita-aho 5.52, 6) Jonne Hakala 5.14, 7) Elias Pahkajärvi 4.93, 8) Veeti Lammi 4.90, 9) Kusti Palomäki 4.44, 10) Väinö Teppo 4.30, 11) Vihtori Autio 4.13, 12) Veeti Koskinen 4.02, 13) Elias Kontiainen 3.92.

Kuula 5.-6. lk tytöt: 1) Laura-Liisa Kaiv 5.38, 2) Iina Luoma 5.30, 3) Venla Suomela 5.08, 4) Jenna Taivainen 4.91, 5) Anni Tyynismaa 4.88, 6) Sofia Pitkäjärvi 4.76, 7) Miina Isokangas 4.68, 8) Jenni Paalanen 4.63, 9) Enni Lindholm 4.19, 10) Ketlin Muuga 4.16, 11) Aino Aatsinki 4.00, ( 3.84), 12) Moona Autio 4.00, (3.74), 13) Veera Hautanen 3.75.

Pituus 1.-2. lk tytöt: 1) Peppi Karila 2.79, 2) Pauliina Viita-aho 2.42, 3) Iina Koivisto 2.14, 4) Friida Rantala 2.03, 5) Venla Ylikoski 1.99, 6) Annika Nevamäki 1.84, 7) Minttu Erkinheimo 1.81, 8) Sanni Kalliokoski 1.77, 9) Amanda Tyynismaa 1.69, 10) Ronja Ritala 1.66, 11) Riia Mäenpää 1.62, 12) Oona Ojavainio 1.38, 13) Irina Mäenpää 1.32, 14) Ella Hakala 1.20.

Pituus 1.-2. lk pojat: 1) Veeti Aromäki 2.90, 2) Aatu Mattila 2.75, 3) Iikka Pitkäjärvi 2.70, 4) Emil Tenev 2.38, 5) Eero Lindholm 2.37, 6) Niku Palojärvi 2.36, 7) Jimi Kunnari 2.33, 8) Juho Toppari 2.27, 9) Eero Taivainen 2.21 10) Peetu Aromäki 2.03, 11) Kasper Porkholm 2.00 (1.92) 12) Juho Lindholm 2.00 (1.83), 13) Erno Kontiainen 1.84, 14) Eetu Mannermaa 1.83, 15) Antton Rantala 1.81, 16) Nicolas Sobrie 1.70, 17) Emilio Lindeman 1.66, 18) Kaapo Kalliokoski 1.52, 19) Benjamin Sobrie 1.45, 20) Sebastian Sobrie 1.43.

Pituus 3.-4.lk tytöt: 1) Kiia Kunnari 2.73, 2) Milja Kalijärvi 2.65, 3) Iiris Paasonen 2.60, 4) Eveliina Hölsömäki 2.57, 5) Veera Pitkäjärvi 2.56, 6) Kerttu Korpi 2.53, 7) Roosa Pitkäjärvi 2.52, 8) Sanni Isokangas 2.34, 9) Minja Porkholm 2.33, 10) Kerttu Palomäki 2.30, 11) Alisa Salo 2.08, 12) Saara Autio 1.88, 13) Aava Rantala 1.87, 14) Aada Hautala 1.80, 15) Iida Kielinen 1.65, 16) Susanne Palojärvi 1.62, 17) Justiina Teppo 1.59.

Pituus 3.-4. lk pojat: 1) Lauri Korkeamäki 3.21, 2) Miro Mäenpää 2.85, 3) Kenor Kaiv 2.78, 4) Elmeri Asuinmaa 2.74, 5) Leevi Luoma 2.72, 6) Lenni Puntola 2.71 (2.68), 7) Arttu Tyynismaa 2.71 (2.63), 8) Joona Salo 2.66, 9) Esko Rantala 2.65, 10) Oskari Lindholm 2.59, 11) Eero Asuinmaa 2.57, 12) Aatu Lindholm 2.56, 13) Kosti Kari 2.55, 14) Viljami Koski 2.50, 15) Niko Koskinen 2.32.

Pituus 5.-6. lk tytöt: 1) Venla Suomela 3.82, 2) Sofia Pitkäjärvi 3.60, 3) Iina Luoma 3.27, 4) Jenna Taivainen 3.23, 5) Enni Lindholm 3.12, 6) Anni Tyynismaa 3.10, 7) Moona Autio 2.76, 8) Laura-Liisa Kaiv 2.72, 9) Jenni Paalanen 2.63, 10) Aino Aatsinki 2.40, 11) Ketlin Muuga 2.28, 12) Veera Hautanen 2.15.

Pituus 5.-6. lk pojat: 1) Onni Puntola 3.32, 2) Viktor Tenev 3.19, 3) Väinö Viita-aho 3.15, 4) Kusti Palomäki 2.93, 5) Luka Laine 2.79, 6) Veeti Lammi 2.71, 7) Arttu Särkijärvi 2.63, 8) Vihtori Autio 2.39, 9) Veeti Koskinen 2.28, 10) Elias Pahkajärvi 1.99, 11) Väinö Teppo 1.71, 12) Elias Kontiainen 1.58

7.-9. lk.

Tytöt 100M: 1) Anniina Nevamäki 15.90, 2) Petra Häkkinen 15.97, 3) Minttu Lammi 16.38, 4) Vilma Suomela 17.00 5) Heini Autio 21.96

Pojat 100M: 1) Taavi Lauttamus 12.46, 2) Ossi Pitkäjärvi 13.19, 3) Eero Nevamäki 13.80, 4) Jaakko Joenpolvi 13.85, 5) Aaron Tuhkasaari 13.90, 6) Taneli Koski 14.72

Tytöt 800M: 1) Petra Häkkinen 2,43.17, 2) Helmi Koski 3,09.00, 3) Sanni Pitkäjärvi 3,12.17

Pojat 800M: 1) Eero Nevamäki 2,39.33, 2) Taneli Koski 2,40.96, 3) Jaakko Joenpolvi 2,42.53, 4) Ami Kalijärvi 3,25.80

Tytöt pituushyppy: 1) Jenni Kalijärvi 3,79, 2) Helmi Koski 3,59, 3) Kaisa Viita-Aho 3,58, 4) Terhi Viitala 3,57, 5) Maija Isomäki 3,46, 6) Anni-Sofia Autio 3,42, 7) Nelli Sironen 3,34, 8) Vilma Suomela 3,25, 9) Silja Hakala 3,21, 10) Minttu Lammi 3,11, 11) Amanda Sissala 2,95, 12) Taika Suomela 2,74, 13) Amanda Syväjärvi 2,48, 14) Heini Autio 1,71

Pojat pituushyppy: 1) Ossi Pitkäjärvi 4,75, 2) Topi Karjalainen 3,65, 3) Niko Syväjärvi 3,22, 4) Tuomas Aatsinki 3,20, 5) Mikael Mäenpää 3,01, 6) Hermanni Mäkirintala 2,61, 7) Johannes Ojanperä 2,45, 8) Elias Mannismäki 2,23, 9) Eeli Hautala 1,65

Tytöt korkeushyppy: 1) Terhi Viitala 130, 2) Anniina Nevamäki 115, 2) Sanni Pitkäjärvi 115, 4) Kaisa Viita-Aho 115, 5) Maija Isomäki 110, 6) Ronja Laine 100

Pojat korkeushyppy: 1) Taavi Lauttamus 166, 2) Matias Jutila 120, 3) Ami Kalijärvi 115

Kuula tytöt: 1) Jenni Kalijärvi 10,10, 2) Moona Hakala 8,39, 3) Melissa Hölsömäki 7,90, 4) Adelia Olli 7,50, 5) Neea Lassila 7,43, 6) Aada Korpi 7,30, 7) Silja Hakala 6,33, 8) Anni-Sofia Autio 6,17, 9) Keili Muuga 5,87

Kuula pojat: 1) Matias Jutila 10,97, 2) Eero Jutila 10,28, 3) Johannes Myllymäki 9,67, 4) Johannes Paalanen 9,48, 5) Lauri Syväjärvi 8,70, 6) Johannes Ojanperä 7,29, 7) Niilo Nuottimäki 7,27, 8) Jaakko Pahkajärvi 7,08, 9) Lukas Mantela 6,92, 10) Jorma Syväjärvi 6,04, 11) Eeli Hautala 3,26

Keihäs tytöt: 1) Amanda Sissala 19,48, 2) Melissa Hölsömäki 17,35, 3) Neea Lassila 15,60, 4) Aada Korpi 14,26, 5) Adelia Olli 13,99, 6) Ronja Laine 12,41, 7) Anniina Särkijärvi 8,59