Alahärmän Kisa isännöi piirikunnallisia yleisurheilukilpailuja 3.7.

Tuloksia:

M 17 korkeus: 1)Mika Ketola AK 165.

N 17 v 400 m: 1)Senja Gustafsson Kawi 1.08.45, 2)Viola Gustafsson KaWi 1.10.41.

M 17 v 400 m: 1)Mika Ketola AK 57,39, 3)Petri Isosomppi KaWi 1.12.41. Kilpailun ulkopuolella juosseet: Joni Huhtala KaWi 55,63, Ahti Finning (M 70v) Kunto-Pirkat 1.16.19.

M 17 kiekko: 2)Mika Ketola AK 21,90.

T 13 200 m: 1)Helmi Lahti AK 34,33.

T 13 3-loikka: 1)Eveliina Huhtaluhta AK 944.

T 11 kuula: 3)Noora Kallionpää KW 5,93 4) Adanna Perttula AK 5,53, 5)Aada Välimaa KaWi 5,30, 6)Sara Korkiakangas AK 5,24, 8)Maija Tietäväinen KaWi 5,09, 9)Fanni Äyrä AK 5,02, 10)Ella Hautala AK 4,98, 14)Anniina Salomäki KaWi 4,73, 15)Neea Pukkila AK 4,43, 16)Saimi Luoma AlahKi 4,21.

P 11 Kuula: 1)Juho Huhtaluhta AK 7,97, 2)Kaapo Broo AK 6,17, 3)Ville Ikola AK 5,56, 4)Oskari Broo AK 5,37, 5)Simo Takala AK 4,96.

T 11 60 m: 3)Noora Kallionpää KaWi 10,11, 4)Adanna Perttula AK 10,15, 6)Ella Hautala AK 10,28, 7)Saimi Luoma AK 10,49, 10)Anniina Salomäki KaWi 10,69, 11)Maija Tietäväinen KaWi 10,71, 12)Fanni Äyrä AK 10,88,13)Neea Pukkila AK 10,94.

P 11 800 m: 1) Ville Ikola AK 3.06.98, 3) Kaapo Broo AK 3.28.11.

T 11 800 m: 2) Fanni Äyrä AK 3.07.00, 4) Saimi Luoma AK 3.11.32, 6) Sara Korkiakangas AK 3.33.56, 7) Ella Hautala AK 3.39.54.

P 9 pituus: 1) Eino Huhtaluhta AK 383, 2) Tuomas Järvinen KaWi 318, 3) Santtu Ikola AK 300, 4) Oskari Broo AK 287, 6) Aaro Kallionpää KaWi 232, 7) Alex Sainio AK 228.

T 9 pituus: 1) Nelli Rajakallio AK 331, 2) Anni-Sofia Rajakallio AK 327, 3) Lumi Lahti AK 308, 6) Sofia Ylipelkonen KaWi 296, 7) Elli Äyrä AK 283, 9) Vera Korkiakangas AK 282, 11) Enni-Kaisa Kettula AK 230.

P 9 keihäs: 1) Eino Huhtaluhta AK 19,47, 2) Tuomas Järvinen KaWi 13,60, 3) Aaro Kallionpää KaWi 12,53, 4) Jymy Perttula AK 12,18, 5) Oskari Broo AK 11,31.

T 9 keihäs: 1) Elli Äyrä AK 10,60, 2) Anni-Sofia Rajakallio AK 10,22, 6) Nelli Rajakallio AK 7,59, 7) Rebekka Knuuttila AK 5,08, 8) Enni-Kaisa Kettula AK 3,74.

P 9 150 m: 1) Eino Huhtaluhta AK 23,92, 2) Tuomas Järvinen KaWi 26,71, 3) Santtu Ikola AK 28,96, 5) Alex Sainio AK 29,99, 6) Santtu Takala AK 31,13.

T 9 150 m: 1) Anni-Sofia Rajakallio AlahKi 25,24, 2) Lumi Lahti AK 25,36, 3) Sanni Hietamäki AK 25,78, 4) Nelli Rajakallio AK 25,94, 5) Sofia Ylipelkonen KaWi 28,06, 9) Elli Äyrä AlahKi 28,82, 10) Vera Korkiakangas AlahKi 29,75, 11) Enni-Kaisa Kettula AK 30,86.

P 7 pallo: 1) Topias Kangas AK 17,94, 2) Aatu Hautala AK 15,35, 3) Niklas Kettula AK 13,31, 4) Julius Hautanen AK 11,05.

T 7 pallo: 2) Ilona Hautanen AK 10,55, 3) Jade Mantere KaWi 10,45, 5) Karla Annala AK 8,02, 6) Helmi Huhtaluhta AK 7,89, 7) Isella Perttula AK 7,29, 8) Livi Lahti AK 5,98.

P 7 40 m: 1) Topias Kangas AK 7,73, 2) Aatu Hautala AK 7,89 3), Niklas Kettula AK 7,99, 4) Julius Hautanen AK 9,16, 6) Eeli Heikkilä AK 16,11.

T 7 40 m: 1) Laura Takala AK 7,81 2) Serafiina Heinäheimo LaVi 8,23, 3) Isella Perttula AK 8,37, 4) Aino Sillanpää AK 8,39, 6) Karla Annala AK 8,57, 7) Helmi Huhtaluhta AK 9,18, 8) Jade Mantere KaWi 9,26, 10) Livi Lahti AK 9,78.

P 5 40 m: 2) Luka Heikkilä AK 10,78.

T 5 40 m: 1) Tytti Rintala AK 9,08, 2) Iida Pukkila AK 9,15, 3) Eerika Knuuttila AK 9,47, 4) Ilona Hautanen AK 10,02, 5) Iiris Korkiakangas AK 10,87, 6) Oona Hautala AK 11,11, 7) Jasmin Hautala AK 11,36, 8) Vera Itäniemi AK 11,96, 9) Siiri Takala AK 11,99, 11) Ilona Järvinen KaWi 15,51, 12) Veera Broo AK 16,20.