Uutiset

Kortesjärvellä ampaistiin toukokuun viimeisille iltarasteille nuorisoseuralta, tällä viikolla juostiin Porkolmassa

Iltarastisprintti Kortesjärven nuorisoseuralla 25.5.:

A-rata 3.3 km (Läht. 9, Kesk. 0, Hyl. 0) 1) Heikki Hakala 23.20, 2) Tuomas Rantala 27.12, 3) Minna Iso-Koivisto 29.49, 4) Hannu Antintupa 45.23, 4) Jukka Mattila 45.23, 6) Minna Kuoppala 47.11, 6) Siiri Hautamäki 47.11, Ei aikaa: Mari-Ann Erkinheimo, Kaija Ylesmäki.

B-rata 2.7 km (Läht. 5, Kesk. 0, Hyl. 0) 1) Lahti Hannele 40.33, 1) Elina Autio 40.33, Ei aikaa: Erkki Kielinen, Ada Rantala, Siiri Isomäki.

C-rata 1.7 km (Läht. 16, Kesk. 0, Hyl. 0) 1) Frida Rantala 22.15, 1) Ada Rantala 22.15, 3) Viljo Rintala 27.56, 4) Leo Lindholm 36.48, 5) Elviira Lindholm 37.37, 6) Elma Välimäki 43.49, 6) Neea Sironen 43.49, Ei aikaa: Anna Rantala, Anne Rantala, Edit Lindholm, Emma Lindholm, Lauri Lindholm, Maria Lindholm, Oskari Lindholm, Roni Lindholm, Seppo Ylilammi.

Pihasprintti 0.4 km (Läht. 12, Kesk. 0, Hyl. 0) 1) Viljo Rintala 04.02, 2) Saara Autio 04.38, 2) Frida Rantala 04.38, 4) Onni Isomäki 05.41, 5) Ylva Nissilä 09.07, 6) Selma Rintala 10.34, 6) Valma Rintala 10.34, 8) Neea Sironen 10.40, 9) Elma Välimäki 10.41, Ei aikaa: Raija-Liisa Hakala, Antti Luoma, Virpi Mäkelä.

Porkholman iltarastit 1.6.:

A-Rata 5.2 km (Läht. 15, Kesk. 0, Hyl. 0) 1) Antton Sankelo 34.17, 2) Sampo Sankelo 41.11, 3) Juhani Koivisto 50.28, 4) Heikki Hakala 1.03.44, 5) Reijo Toppari 1.08.51, 6) Heikki Kuoppala 1.22.08, 7) Aki Saukkokangas 1.22.39, 8) Minna Kuoppala 1.25.13, 8) Siiri Hautamäki 1.25.13, 8) Saara Hautamäki 1.25.13, Ei aikaa: Pauli Ojanperä, Timo Pahkajärvi, Heikki Vallbacka.

B-Rata 3.6 km (Läht. 17, Kesk. 0, Hyl. 0) 1) Mika Nukala 54.50, 2) Vilma Suomela 59.43, 3) Mikko Saarijärvi 1.00.28, 4) Erkki Rantakangas 1.02.39, 5) Riitta Kuoppala 1.23.47, 6) Aliisa Kokkila 1.28.33, 7) Teija Hautala 1.28.59, 8) Gun Lillhonga 1.29.00, 9) Eino Korri 1.30.11, 10) Hannu Antintupa 1.35.26, Ei aikaa: Marianne Hämäläinen, Heino Kangastupa, Kaisa Kangastupa, Erkki Kielinen, Ossi Palojärvi.

C-Rata 1.7 km (Läht. 10, Kesk. 0, Hyl. 0) 1) Leena Hautamäki 32.20, 2) Saara Autio 40.16, 3) Janne Autio 40.27, 4) Anna Källman 45.48, Ei aikaa: Mari-Ann Erkinheimo, Jenna Perkkalainen, Aada Rantala, Frida Rantala, Kaija Ylesmäki, Seppo Ylilammi.

Mainos (sisältö jatkuu alla)

Mainos päättyy

Mainos (sisältö jatkuu alla)

Mainos päättyy

    Jaa artikkeli