Rak­kau­den perässä Suomeen muut­ta­nut Kristel Sam­mal­ki­vi, 34, rakensi Kau­ha­val­ta val­ta­kun­nal­li­sen yri­tyk­sen

Virosta Suomeen muuttanut Kristel Sammalkivi on alansa arvostettu ammattilainen. Hän toimii muun muassa tuomarina ripsikilpailuissa ja myy brändinsä tuotteita ympäri Suomea.

34-vuotias Kristel Sammalkivi ei suunnitellut nuorena uraa kauneudenalan yrittäjänä. Elämä on kuljettanut häntä luonnollisesti eteenpäin.
34-vuotias Kristel Sammalkivi ei suunnitellut nuorena uraa kauneudenalan yrittäjänä. Elämä on kuljettanut häntä luonnollisesti eteenpäin.
Kuva: Melina Uusitalo

Kristel Sammalkivi muutti muutaman sadan asukkaan paikkakunnalta Virosta Kauhavalle ollessaan 19-vuotias.

Vielä on kesää jäljellä!

Komiat Digin _1. kk vain 5 €_

Rajaton lukuoikeus verkkosivuilla ja sovelluksessa Näköislehdet ja arkisto Galleriat ja videot Uutiset sähköpostiisi Tilaajaedut Pelit
Mainos
Komioiden pelit

Pelaa Komioiden digitaalisia pelejä

Aivojumppaa tai rentoa ajanvietettä – tutustu peleihin ja löydä suosikkisi

Aloita pelaaminen
Ilmoita asiavirheestä