Hallituspartnerit Pohjanmaan toiminnanjohtaja vaihtuu. Kauhavalainen Annika Puro-Aho aloittaa tehtävässä helmikuussa. Hän on jo kuluvan syksyn aikana ollut nykyisen toiminnanjohtajan Pertti Kinnusen mukana perehtymässä tulevaan tehtäväkenttäänsä ja Pohjanmaan yhdistyksen oman hallituksen toimintaan.
Puro-Aholla on yrittäjä- ja yrityskouluttajatausta. Hänellä on kaksi yritystä, ja hän toimii myös Suomen Yrittäjäopiston yritysvalmentajana.
Hallituspartnerit Pohjanmaa ry on yleishyödyllinen yhdistys, jonka tarkoitus on edistää hallitustyöskentelyä ja luoda pk-yrityksistä vahva pohja Pohjanmaan talouden kasvulle. Yhdityksen tavoitteena on auttaa yrityksiä löytämään hallituksiinsa osaavia ammattilaisia, järjestää hallitustyöaiheista koulutusta, kehittää jäsenistön ja alueen hallitusosaamista ja tarjota tietoa alueen pk-yrityksille.
Yhdistyksen toiminta ulottuu Pohjanmaan, Etelä-Pohjanmaan ja Keski-Pohjanmaan maakuntiin.