"Hyvää it­se­näi­syys­päi­vää herra pää­mi­nis­te­ri" – Ter­veh­dys­kun­nian saivat tällä kertaa Helka ja Eeli Kosolan kou­lus­ta

Kosolan koulun neljäsluokkalaiset Helka Niskanen ja Eeli Ala-Honkola edustivat Kauhavaa pääministerin isännöimässä lasten itsenäisyyspäivän juhlassa Helsingissä.

Helka Niskanen ja Eeli Ala-Honkola saivat kunnian osallistua lasten itsenäisyyspäivän juhlaan Oopperatalossa Helsingissä.
Helka Niskanen ja Eeli Ala-Honkola saivat kunnian osallistua lasten itsenäisyyspäivän juhlaan Oopperatalossa Helsingissä.
Kuva: Annamaria Ala-Honkola

Keskiviikko 3. joulukuuta oli ikimuistoinen päivä kauhavalaisille neljännen luokan oppilaille Eeli Ala-Honkolalle ja Helka Niskaselle.

Hyvää juhannusta!

Lue Komiat Digiä _1. kk vain 5 €_

Rajaton lukuoikeus verkkosivuilla ja sovelluksessa Näköislehdet ja arkisto Galleriat ja videot Uutiset sähköpostiisi Tilaajaedut Pelit
Mainos
Komioiden pelit

Pelaa Komioiden digitaalisia pelejä

Aivojumppaa tai rentoa ajanvietettä – tutustu peleihin ja löydä suosikkisi

Aloita pelaaminen
Ilmoita asiavirheestä